Ekspertyza techniczna budynku

Ekspertyza techniczna budynku jest nieodzownym elementem zarządzania nieruchomościami oraz procesami inwestycyjnymi. Dzięki niej można skutecznie zarządzać ryzykiem i zabezpieczyć inwestycje na długie lata. Dobrze przeprowadzona ekspertyza na podstawie wizji lokalnej, dokładnej inwentaryzacji uszkodzeń, badań materiałów oraz złożonej analizy obliczeniowej, pozwala ocenić stan techniczny budynku, jego infrastrukturę oraz ewentualne usterki czy problemy konstrukcyjne.

W naszej firmie wykonujemy profesjonalne opracowania, które powstają na podstawie dostępnej dokumentacji, specjalistycznych badań i kalkulacji oraz dokładnych oględzin. Mamy do tego odpowiednie doświadczenie i uprawnienia budowlane. Dokładny zakres czynności, które wykonujemy podczas ekspertyz budowlanych, określamy uwzględniając wymagania i oczekiwania inwestora.

Znaczenie ekspertyzy technicznej

Techniczna ekspertyza budynku ma znaczenie w procesie transakcji nieruchomościowych, zapewniając wszystkim zainteresowanym stronom rzetelne i obiektywne informacje na temat stanu technicznego nieruchomości. Dzięki niej można uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek związanych z ukrytymi wadami budynku oraz podejmować świadome decyzje inwestycyjne. Regularne przeprowadzanie ekspertyz technicznych pozwala też właścicielom utrzymać budynek w odpowiednim stanie technicznym, minimalizując ryzyko powstawania poważnych usterek oraz zapewniając bezpieczeństwo użytkowników budynku. Zgodnie z zapisami Prawa budowlanego ekspertyza techniczna budynku jest również obligatoryjna w pewnych sytuacjach, takich jak np.:

  • wznoszenie nowego obiektu budowlanego w bezpośrednim sąsiedztwie istniejącego budynku,
  • rozbudowy, nadbudowy, przebudowy lub zmiany sposobu użytkowania obiektu budowlanego czy jego części,
  • gdy stan budynku jest niepokojący.

Ekspertyzy techniczne: Warszawa

Zapraszamy do Puciłowscy-Konstrukcje, gdzie wykonujemy specjalistyczne ekspertyzy techniczne budynków, zawierające przejrzyste rysunki oraz precyzyjne i jednoznaczne wnioski. Zależy nam na długofalowej współpracy z Klientami, dlatego do każdego zlecenia podchodzimy z pełnym zaangażowaniem i determinacją. Zaufało nam już wielu inwestorów, pracowni architektonicznych i dużych firm budowlanych z całej Polski.

Skontaktuj się z nami, aby poznać szczegóły usług i dokładne warunki współpracy.