Projektowanie konstrukcji żelbetowych

Projektowanie różnego rodzaju konstrukcji wymaga ogromnej wiedzy, doświadczenia, znajomości przepisów prawa budowlanego oraz aktualnych norm bezpieczeństwa. Projektant musi być w 100% zaangażowany w każde zadanie, dogłębnie je przeanalizować, a także działać z niesamowitą precyzją. Jako eksperci specjalizujący się w tej branży zajmujemy się projektowaniem konstrukcji żelbetowych, czyli tworzeniem trwałych konstrukcji z betonu i stali zbrojeniowej. Realizujemy projekty zgodnie z oczekiwaniami naszych Klientów, którymi najczęściej są architekci, inwestorzy czy inżynierowie. Podejmujemy się nawet najbardziej skomplikowanych zadań, dzięki czemu zaufało nam już liczne grono zadowolonych Klientów.

Na czym polega projektowanie konstrukcji żelbetowych?

Konstrukcje żelbetowe muszą być tak zaprojektowane, aby były wytrzymałe, a cały ich ciężar rozkładał się równomiernie po powierzchni. Ważne jest więc, by zadbać o każdy najdrobniejszy detal, wykonując niezbędne obliczenia i analizując projekt od A do Z. Projektowanie konstrukcji żelbetowych składa się z kilku etapów, które kolejno przygotowujemy według wcześniej opracowanego planu.

W pierwszej kolejności definiujemy funkcję takiej konstrukcji, czyli określamy, jakie funkcje użytkowe ma pełnić. Przykładowo, budynek mieszkalny będzie miał całkiem inną formę niż most czy hala magazynowa. Następnie ustalamy obciążenia, w tym ciężar własny, użytkowy, ale też śnieg czy wiatr. Po ustaleniu wymagań odnośnie nośności przechodzimy do kolejnego etapu, jakim jest dobór odpowiednich materiałów oraz analiza pod kątem wymaganych norm i standardów projektowych. Przygotowując projekt, ustalamy ilość zbrojenia potrzebnego do utrzymania ciężaru konstrukcji, opracowujemy szczegółowe rysunki konstrukcyjne, uwzględniają geometrię, łączenia poszczególnych elementów, jak również pozostałych detali. Wszystko to wykonujemy przy pomocy specjalistycznego oprogramowania usprawniającego pracę.

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Jesteśmy zespołem doświadczonych projektantów świadczących usługi z zakresu projektowania konstrukcji żelbetowych, ale nie tylko. Oferujemy pełen profesjonalizm, indywidualne podejście do każdego Klienta, a także jasną współpracę na wszystkich etapach realizacji zlecenia. Jesteśmy pewni, że nasza wiedza, zaangażowanie, jak również znajomość programów takich jak Soldis Projektant, Autodesk AutoCAD, GstarCAD czy AutoCAD Structural Detailing umożliwi nam świetną, długoterminową współpracę z każdym Klientem. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!