Projektowanie konstrukcji murowych

Istnieje wiele rodzajów konstrukcji wymagających starannego projektowania i przygotowania specjalistycznej dokumentacji. Wymienić w tym miejscu można na przykład obiekty murowe. Należą do nich między innymi mosty, wiadukty kolejowe, świątynie, kamienice, domy i nie tylko. To konstrukcje, których podstawowym elementem są materiały murowe, takie jak cegły, pustaki, bloki betonowe czy kamienie, solidnie połączone ze sobą za pomocą zaprawy. Współczesne konstrukcje murowe mają znakomite parametry nośności oraz stateczności – o ile ich projektowanie przebiega pod okiem doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów w dziedzinie budownictwa. Zachęcamy do poznania szczegółów!

Wszechstronne i staranne projektowanie konstrukcji murowych

W firmie Puciłowscy-Konstrukcje zapewniamy kompleksowe projektowanie konstrukcji murowych. Dokładnie oraz z dbałością o najmniejsze detale przeprowadzamy proces sporządzania dokumentacji projektowej – składający się z szeregu etapów. Na początku zawsze dokładnie poznajemy wytyczne Klienta, ustalamy funkcję obiektu, oczekiwania estetyczne, dostępny budżet oraz inne kwestie. W trakcie prac przeprowadzamy analizy statyczno-wytrzymałościowe, aby na podstawie obliczeń ustalić nośność konstrukcji względem różnych obciążeń. Dzięki temu możemy dobrać odpowiednie materiały. Podczas projektowania konstrukcji murowych opracowujemy niezbędną dokumentację projektową obejmującą rysunki techniczne, opisy rozwiązań konstrukcyjnych i inne potrzebne, szczegółowe informacje.

Nowoczesne projektowanie nowoczesnych konstrukcji murowych

Jako specjaliści z uprawnieniami bez ograniczeń oferujemy projektowanie konstrukcji murowych zarówno tradycyjnych, jak i specjalnych, w tym obiektów zespolonych, z łukami czy sklepieniami. Stosujemy zaawansowane technicznie rozwiązania, dzięki którym tworzymy plany obiektów wyróżniających się doskonałą izolacyjnością termiczną oraz akustyczną. Dysponujemy nowoczesnymi i profesjonalnymi narzędziami dla projektantów, co sprawia, że jesteśmy w stanie opracować nawet najbardziej skomplikowane konstrukcje, przygotować ich modele 3D, a także sprawnie przeprowadzić weryfikację planów – minimalizującą ryzyko wystąpienia błędów do minimum. W rezultacie tego mamy pewność, że tworzone obiekty są wytrzymałe oraz bezpieczne w użytkowaniu. Działamy zgodnie z najwyższymi standardami branżowymi, jak również aktualnymi przepisami i normami, takimi jak Eurokod 6.

Jeśli zatem chcą Państwo powierzyć projektowanie konstrukcji murowych specjalistom – zapraszamy do kontaktu!